602 585 323Potřebujete poradit?  Volejte po - pá 8:00 - 17:00
Vzorky podlah a koberců
Doprava nad 15 000 Kč zdarma
Skvělé hodnocení zákazníků
Sleva pro registrované až 25%

Poradenské centrum

STRÁNKU PRO VÁS PŘIPRAVUJEME. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

 

VINYLOVÉ PODLAHY

Vinylová podlaha má všechny ty skvělé vlastnosti, které od podlahové krytiny očekáváte. Je odolná a komfortní. Na došlap je vinyl měkký a teplý – komu by to nestačilo, může pod něj klidně ještě přidat podlahové vytápění. Snadno se udržuje a hodí se do všech místností v domě či bytě, protože existují i voděodolné varianty. Kuchyň i koupelna, či dokonce sprchový kout vám tak mohou ladit se zbytkem domácnosti. Výběr dekorů se vám bude zdát téměř nekonečný, vinyl totiž pro jeho oblibu vyrábějí se vzhledem dřeva, kamene i dlaždic.

Vinylové podlahy se prodávají ve třech provedeních, lepené, click a na nosiči HDF, a také v několika variantách zátěže. Pod lepený vinyl se jako poklad používá nivelační stěrka. Podlahy se systémem „click“ stačí podložit anhydritem – anhydrit i beton však musí být velmi přesně vyrovnaný. Tomu dopomůže fixační podložka, kterou najdete v nabídce každého výrobce podlahových krytin. Vícevrstvé vinylové podlahy na nosiči HDF podložku nepotřebují, již z výroby jsou podložkou opatřeny (obvykle korkovou). Jako u každé podlahy je i u vinylu důležité klást důraz na správnou pokládku. Jedině tak bude podlaha plně funkční, dlouho vydrží a užijete si její vlastnosti.

Vinylová podlaha je stálicí v nabídce většiny prodejen podlahových krytin, protože je po ní neustále vysoká poptávka. Zákazníci vědí, že má mnoho výhod, které ocení v každé domácnosti. Vinylová podlaha je podle některých vylepšením laminátu – jedná se také o vícevrstvou podlahu, která může být i plovoucí, přitom je ale oproti laminátu měkčí a tišší na došlap. Vinyl má dlouhou životnost a lze ho udržovat dlouho jako nový bez nějaké větší námahy.

V neposlední řadě se pak jedná o vysoce designovou záležitost. Vinylové podlahy umí imitovat dřevo i dlaždice, ale také kámen v různých barevných odstínech. 

Lepená versus plovoucí

Vinylovou podlahu můžete už v základu pořídit ve dvou variantách – jedna se pokládá lepením a druhá plovoucím způsobem. Plovoucí podlahy jsou obecně velmi oblíbené, protože čeští domácí kutilové prostě rádi dělají věci po svém a s touto podlahou mohou mít doma už navždy pocit hrdosti z dobře odvedené práce. Výrobci neustále zjednodušují systém zámků a drážek, které do sebe zapadají tak, aby si podlahu mohl položit i šikovný amatér. Rychlé a jednoduché – žádné čekání na zasychání lepidla, podklad nemusí být perfektně vyrovnaný a v menších prostorech máte během jediného dne hotovo. Není divu, že po plovoucím vinylu je zvýšená poptávka. Bohužel ale tato varianta není dostatečně odolná proti vlhkosti. Povrch sice rozlitý džus vydrží, pokud ale zateče do spár, riskujete poškození odspodu. Proto se do prostor, kde hrozí zvýšená vlhkost, volíme raději lepenou variantu. Jednotlivé dílce podlahy se speciálním lepidlem přichytávají k povrchu, který by měl být dokonale hladký a vyrovnaný. Do pokládky tímto způsobem byste se ale raději sami pouštět neměli. Zkušení podlaháři přeci jen umí pracovat rychle a přesně, což je u lepení nutné. Lepší než riskovat pokrčenou, zvlněnou podlahu, je zavolat si odborníky a přenechat všechny starosti jim.

 

LAMINÁTOVÉ PODLAHY

Laminátové podlahy patří mezi nejrozšířenější podlahové krytiny používané v rodinných domech a bytech. A zásluhu na tom nese nejen příznivá cena. K jejich nesporným kvalitám patří rychlá a snadná montáž, odolnost vůči zátěži, otěru, barevná stálost, snadná údržba a hygieničnost.

Laminát je jeden z nejpoužívanějších kompozitních materiálů a v podlahovém průmyslu je v minulosti jednalo o skutečný průlom. Podlahy z laminátu jsou totiž cenově velmi dostupné (vyrábí se ovšem i luxusnější a dražší varianty) a mají vlastnosti, které vyhovují v domácnosti téměř do každé místnosti. Laminát svým vzhledem zdařile imituje dřevěnou podlahu a přitom nevyžaduje tak složitou údržbu a není tak cenově nákladný, proto se v mnoha domácnostech stal ideální volbou pro obývací či dětské pokoje a ve vyšších zátěžových třídách i šaty a chodby.

Zatímco dříve se klasicky laminát prodával ve vzhledu imitace dřeva, dnes už se parkety dají sehnat také se vzhledem kamene, dlažby či v mnoha dalších variacích. Za vzhledem stojí fototapeta, která je hned pod nášlapnou vrstvou, která má za úkol ochránit celý dílec před poškozením. Problematické bylo u laminátu vždy to, že těžko snáší vlhkost.

Výrobci laminátu se rozhodně nedrží zpátky a přicházejí na trh neustále s novinkami, ať už se to týká vzhledu nebo vylepšeného složení podlahy. 

 

PVC PODLAHY

PVC podlahy prošly velkou proměnou a nyní je z nich opět moderní podlahová krytina. Jaké jsou její základní vlastnosti a co z nich dělá dobrou volbu pro vaší domácnost?

PVC nebo celým názvem polyvinylchlorid se někdy plete s vinylem, který také patří mezi oblíbené krytiny. A není tomu tak náhodou, jsou si vlastně velmi podobné, jenomže zatímco vinyl je tvrzený, PVC je měkčené. Proto ho také koupíte v rolích. Na trhu najdete mnoho různých šířek, díky čemuž můžete eliminovat spoje a podlaha získá celistvý vzhled. 

Údržba PVC podlahy je poměrně jednoduchá, horší je to ale při poškození. V takovém případě nelze jen vyměnit jeden dílec jako u laminátu nebo tvrzeného vinylu. Pokud se PVC podlaha, která je náchylnější na promáčknutí či mechanické poškození poruší, musí se celá strhnout a nahradit novou. Proto i do bytových podmínek doporučujeme zvolit PVC s vyšší zátěžovou třídou – obzvlášť tam, kde se budete často pohybovat, jako v kuchyni, obývacím pokoji nebo v chodbách.

Nášlapná vrstva PVC se pohybuje mezi 0,2 a 0,7mm, je tedy ideální například pro rekonstrukce. Není tedy nic snazšího než obnovit svůj interiér v dekoru dřeva, dlažby či kamene. Podlahová krytina z PVC se nabízí v množství variant, tak aby každý našel vzhled, vyhovující jeho představám.

 

DŘEVĚNÉ PODLAHY

Svět dřevěných podlah je obrovský. Při výběru dřevěné podlahy je důležité vědět, jaký typ dřevěné podlahy je pro vás ten pravý. 

Vícevrstvé dřevěné podlahy

Představují dvouvrstvé či třívrstvé dřevěné podlahy. Mezi plovoucí podlahy se řadí třívrstvá podlaha. Dvouvrstvé podlahy se lepí celoplošně a jedná se spíše o vylepšení klasických parket. Dvouvrstvé podlahy mají protitah a díky tomu jsou mnohem stabilnější než klasické vlysy.  Další předností je konstrukční výška.

Masivní prkna

Jedná se o celomasivní prkna v různých délkách, které jsou většinou určeny výrobou. Nejčastěji jsou v nabídce dubová prkna, jejichž povrch je povrchově upraven tvrdým voskovým olejem.

Parkety a vlysy

Jsou to celomasivní dřevěné parkety v různých rozměrech a šířkách. Nejtypičtějším rozměrem je rozměr 70x490mm. Stále větší oblibu si získávají také Exotické dřevěné podlahy působící velmi exklusivně, díky svému ojedinělému vzhledu. Dodávají se buď jako masivní parkety, nebo jako průmyslové mozaiky.

 

PŘÍRODNÍ LINOLEUM 

Přírodní linoleum je vyráběno ze 100% přírodních surovin, ne však každý má zdání o jeho existenci.

Přírodní linoleum je vyráběno z pryskyřice, dřevité či korkové moučky, lněného oleje, vápence, pigmentů či juty, které jsou odbouratelné přírodními procesy. Toto linoleum je odolné proti poškození i usazování špíny čímž předpokládá vysokou životnost. Ta se pohybuje v rámci 30 až 70 lety.

Tyto podlahové krytiny jsou vhodné do bytových i komerčních prostorů. Mají bakteriostatické vlastnosti, pro které jsou vhodnou podlahou také pro lidi s alergiemi a astmatem. Přírodní linolea se vyrábí ve formě pásů, čtverců i plošných desek, lepících se na suchý, pevný a dokonale rovný podklad. Linoleum však umožňuje i snadnou pokládku zámkovým systémem. Zákazník má na výběr z mnoha barev, vzorů a designů. Podlahu je možno instalovat do různých obrazců s nevšedním vzhledem.

Nevýhodou těchto přírodních podlahových krytin je zvýšená citlivost na vlhkost, nejsou tak vhodné pro pokládku do místností s vysokou vlhkostí (kuchyně, koupelny aj.). Před pokládkou je nutné navíc zajistit dokonale pevný, rovný a suchý povrch, aby nemohl materiál po pokládce dále pracovat případně se kroutit.

Tyto podlahy jsou velmi příjemné na dotek. Jsou velmi vhodnou krytinou pro bytové prostory, v nichž chcete vytvořit pomocí přírodních materiálů výjimečnou atmosféru.

  

PRŮVODCE PŘI NÁKUPU LAMINÁTOVÉ PODLAHY

Laminátová podlaha se velmi snadno udržuje. Je cenově dostupnou alternativou k masivním dřevěným podlahám. K dispozici je nespočet dekorů laminátů s efektem dřeva, kamene, břidlice a keramické dlaždice.

 

PROČ ZVOLIT LAMINÁTOVOU PODLAHU?

• Laminátová podlaha je praktická a vypadá fantasticky.

• Moderní procesy tisku a výroby znamenají, že téměř každý styl podlahy může být napodoben laminátem, od klasických dřevěných až po travertinové dlaždice, vše s autentickým povrchem.

• Laminátová podlaha je jednoduchá a bezproblémová při instalaci a dodává každé místnosti krásný vzhled. Na rozdíl od podlah ze skutečného dřeva vyžaduje laminát velmi malou běžnou údržbu a lze jej použít téměř kdekoli u vás doma.

 

NABÍDKA LAMINÁTOVÝCH PODLAH JE ROZMANITÁ, MŮŽE BÝT INSTALOVÁNA DO JAKÉKOLIV MÍSTNOSTI

KOUPELNA - Ačkoli do koupelen není laminátová podlaha obvykle považována za ideální volbu, existují variace i pro tuto místnost. Výrobce Quick-Step nabízí řady Eligna, Impressive a Majestic s voděodpudivou ochrannou  technologií HydroSeal. U výrobků Egger Aqua+ je laminát voděodolný díky speciální technologii. Značka Balterio přichází na trh s kolekcí Grande a Traditions s ochranou technologií HydroShield. Zámkový systém zabraňuje proniknutí vody a jiných tekutin do spojů.

KUCHYŇ - Laminátová podlaha s jednoduchou údržbou je skvělá pro kuchyně, protože zvládne jakékoli rozlité nebo vypuštěné jídlo. Laminátové podlahy, které jsou praktické a se širokým výběrem vzorů, vám nabídnou funkčnost i nádherný styl.

OBÝVACÍ POKOJ - Laminátová podlaha je oblíbenou volbou pro obývací pokoje. Obrovský výběr vzorů, stylů a barev. Jediným problémem, který můžete mít, je rozhodnout, který z nich si chcete objednat do svého obývacího pokoje!

LOŽNICE - Vzhledem k tomu, že ložnice jsou oblasti s nízkým provozem, není třeba se příliš starat o odolnost. Vyberte si svůj oblíbený design z obrovského výběru.

HALA -  Haly či chodby jsou místnosti s vysokou mírou zatížení. Vyžadují odolnou podlahu - odolnější laminát je perfektní volbou. Vyberte si světlý dub, který rozzáří vaše schodiště nebo vytvoří atmosféru s ořechovým laminátem.

JÍDELNA - Tato praktická podlaha je vhodná do jídelen. Snadno se čistí a udržuje, dokáže zvládnout vylitý nápoj nebo rozlité jídlo. Ve vaší jídelně bude fungovat jakýkoli laminát, takže si můžete opravdu vytvořit jakýkoli vzhled.

 

PŘIZNANÉ SPÁRY

Povrchová úprava a detaily prken laminátové podlahy mohou dramaticky změnit vzhled a dojem vaší podlahy. Tento detail zvyšuje autentičnost vašeho laminátu a dává vzhled skutečné břidlice, kamene nebo dřeva. Způsob, jakým jsou laminátová prkna hotová, skutečně ovlivňuje celkový vzhled vaší podlahy, ale jaké jsou rozdíly v těchto povrchových úpravách?

BEZ PŘIZNANÉ SPÁRY

Hrany všech prken se setkávají rovnoměrně a vytvářejí hladký a jednotný povrch, který mísí dřevěnou podlahu dohromady od prkna k prkně.

PŘIZNANÁ SPÁRA NA DLOUHÉ STRANĚ LAMELY 2V

V-drážka je povrchová úprava přidaná k okraji každé desky z laminátu s efektem dřeva, aby se zvýšila hloubka a definice mezi nimi. Každá hrana je zkosena tak, že když jsou prkna zaklapnuta dohromady, je mezi každou deskou vidět drážka v, která poskytuje ještě přirozenější povrch vylepšením efektu prkna.

PŘIZNANÁ SPÁRA NA VŠECH STRANÁCH LAMELY 4V 

Drážka 4V zahrnuje zkosenou hranu na délce i šířce prken, což dále zvyšuje autentičnost vaší laminátové podlahy. To zvyšuje definici efektu prkna ještě více zvyšuje realismus a dává vám vzhled podlahy z tvrdého dřeva. Lamináty s efektem kamene mohou někdy zahrnovat zaoblenější drážku, tzv. U drážku.

 

POVRCHOVÁ ÚPRAVA

EMBOSSED

Reliéfní úprava - vzor je vtlačen do laminátu a vytvoří strukturu, díky níž bude vaše podlaha vypadat jako skutečné dřevo. Pravidelné embosování se však neshoduje přesně se zrnitostí na potištěné vrstvě laminátu.

REGISTERED EMBOSSED

Proces ražené ražby je stejný jako u ražených ražených ražen, kdy se vzorek tlačí do povrchu laminátu, aby se vytvořila textura. Při zaregistrovaném reliéfu však textura sleduje zrno tištěného obrazu a vytváří tak autentický vzhled a pocit pod nohama. Inovace v průmyslové technologii umožňuje, aby každá jednotlivá laminátová prkna byla sladěna s dokonalou přesností.

HAND SCRAPED - Ručně poškrábaný

Povrch laminátové podlahy je lisován takovým způsobem, že vytváří vzhled dřeva, které bylo seškrábáno, což mu dává skutečný rustikální pocit. Laminát působí postaršeným dojmem a vaše nohy budou cítit obrysy zrn a vrubů.

 

DETAIL POVRCHU LAMELY

Detail prken laminátové podlahy může výrazně změnit vzhled a dojem podlahy. Tento detail zvyšuje autentičnost laminátu a dává vzhled skutečné břidlice, kamene nebo dřeva.

1 - PÁSOVÝ VZOR / PRKNO - Laminát z jedné desky působí dojmem jedné dřevěné desky zabírající celou šířku každého kusu laminátu a dává vaší podlaze tradiční vzhled.

2 - PÁSOVÝ VZOR - vytvářejí dojem 2 pruhů ze dřeva po šířce každého kusu laminátu, což dává rozložený vzhled zvýrazňující barevné variace.

3 - PÁSOVÝ VZOR - 3 pruhy znamenají, že laminát vypadá, jako by na jedné desce byly 3 desky. To opět ukazuje rozmanitost barev a rozdíl mezi deskami vypadá hladce.

ÚZKÉ PRKNO - Úzký formát lamely je ideální pro malé prostory. Při použití více lamel užšího rozměru bude místnost vypadat větší.

ŠIROKÉ PRKNO - Široký formát lamely je vhodnou volbou pro větší prostory. Prkna jsou širší, dodávají místnosti rustikální vzhled, působí příjemným nerušivým dojmem.

FORMÁT DLAŽBY - Tento laminát je vyroben ve formátu dlaždic různých velikostí a tvarů, dodává vzhled kamene či břidlice.

Vzorky podlah a koberců
Doprava nad 15 000 Kč zdarma
Skvělé hodnocení zákazníků
Sleva pro registrované až 25 %
Volejte 602 585 323
Jsme tady pro Vás vždy po - pá 8:00 - 17:00
Napište nám na
info@navafloor.cz
Akceptujeme tyto platby
comgate
visa
mastercard
gpay
applepay
gdprhttps
Můj projekt
Vypočítejte si rozměr Vaší podlahy
Zadejte rozměry nebo rozlohu pokoje
Rozměry
x
Objednávka vzorku
Vaše e-mailová adresa
Zadávejte ve tvaru +420 XXX XXX XXX.
Vaše jméno
Vaše příjmení
Ulice a číslo popisné.
Město
PSČ
Registrace